Монтаж укладання штучної трави.
Штучна трава — рулонне покриття виготовлення з пофарбованих волокон поліетилену, поліпропілену або їх комбінації, вплетених в еластичну основу (тафтинговий метод). На завершальній стадії виготовлення основа покривається латексом. Така технологія виготовлення зумовлює унікальні якості штучного трав'яного покриття:
• Світлостійкість;
• Гігроскопічність;
• Морозостійкість (велика кількість допустимих циклів заморожування-відтавання);
• Зносостійкість.
Для спортивних видів покриття важливу роль відіграють реакція штучного газону на дотик м'яча, а також властивості, що характеризують рух спортсмена на газоні — можливості повороту та ковзання. Крім того, дуже важливою властивістю є здатність штучного газону перешкоджати виникненню травм, особливо опікових, у разі падіння.
Зазвичай вимоги до видів штучної трави, що застосовується в ландшафтному дизайні набагато м'якше. З усіх властивостей, якими має мати штучна трава для декоративних цілей, особливо виділяються світлостійкість, гігроскопічність (можливість безперешкодно пропускати вологу без утворення застійних зон) і морозостійкість.
Технологія укладання штучної трави гранично проста. Рулони розкочують на підготовленій основі та склеюють між собою. У додатковій фіксації клеями або клейкою стрічкою настил штучної трави не потребує. Утримується покриття завдяки силі тертя між основою (великий пощаді) і шорсткій основі штучного газону.
Набагато більші вимоги технологія укладання штучної трави висуває до підготовки основи, особливо під час встановлення спортивних майданчиків. Ці вимоги регламентуються кожним підприємством-виробником штучного газону та обов'язковим до виконання для забезпечення необхідної довговічності покриття. Однак, є й низка загальних технологічних вимог, які потрібне укладання штучних газонів будь-якого типу.
Укладання штучної трави на спортивних майданчиках просто неба вимагає дотримання таких умов:
• Незалежно від використовуваного матеріалу основи, його укладання та монтаж мають бути зроблені якісно. Неможлива наявність у матеріалі основи порожнин, тріщин, хвилястих утворень, чималих западин і опуклостей, видимих ущільнень.
• Основа має бути відповідно висушена. Не допускається укладання трави на вологу основу і, поготів, заморожене внаслідок вбирання зайвої кількості вологи.
• Укладання штучної трави здійснюється на основу, виготовлену як «панциря черепахи» — з піднесенням у центрі та плавним підвищенням до країв. Градація висоти основи лежить у межах 0,4-0,6%. Перепад висот між центром основи та його краями становить 25-40 мм.
• Стійкість основи має забезпечуватися впродовж усього терміну експлуатації штучного газону (звичайна нормована величина — 15 років).
• Незалежно від матеріалу основи практично обов'язковою умовою є створення в його товщій дренажній системі для вологи.
• Матеріал основи має забезпечувати необхідну м'якість, пружність і міцність для відповідності спортивних вимог і запобігання небезпеці травм під час експлуатації покриття. Найчастіше трапляються основи ґрунтових основ (використовується кілька шарів щебеню різних фракцій) і литі основи з асфальту або асфальтобетона (кілька шарів асфальту та щебеню, верхній шар — м'який асфальт).
Настил штучних газонів з декоративною метою не вимагає такої якості підготовчих робіт. Однак і в цьому разі вкрай бажано видалити дрібні нерівності та заробити тріщини основи та не допускати появи в ньому порожнечі та видимих ущільнень. Укладання штучних газонів для ландшафтного дизайну так само вимагає створення в основі надійної й ефективної дренажної системи.
Укладання штучної трави в закритих приміщеннях також вимагає ретельної підготовки основи. Оптимальним варіантом такої основи є дерев'яна підлога, вирівняна й оброблена шліфувальною машиною для отримання необхідної шорсткості для створення потрібного коефіцієнта зчеплення з основою покриття. На дерев'яній основі мають бути видалені всі нерівності з розміром понад 4 мм на 3 м.
Завершується настил штучної трави процедурою засипки. Ця процедура дає змогу регулювати необхідну довжину волокон і забезпечити запобігання опікових травм у разі падіння людини на газон. Найчастіше для засипки газону використовується каучуковий гранулят.
Роботи з якісної підготовки основи та укладання штучної трави з урахуванням усіх вимог компанії виробника можуть бути виготовлені тільки будівельними фахівцями з високим рівнем професійних знань і навичок.
- Ціна: 50 ₴