Покриття для тенісного корту
Типи спортивних покриттів, що застосовуються для гри у великий теніс:
Для пристрою спортивного покриття відкритого тенісного корту ми пропонуємо такі матеріали: штучна трава, рулонні гумові покриття, наливні акрилові та поліуретанові покриття, модульні покриття.
Штучна трава
На відміну від натурального газону, штучна трава вимагає набагато менше догляду та, крім того, що слугує не один сезон, неабияк збільшує його тривалість.
Для пристрою кортів застосовують кручений або прямий синтетичний ворс високої щільності: 68000 вузлів на 1 м кв. Основа покриття являє собою ткане прогумоване морозо- та водостійке «полотно». Відтік води здійснюється через дренажні отвори, розташовані в основі трав'яного покриття з частотою 10х10 см. Основа майданчика готується з декількох шарів гравію різної фракції. За допомогою укладання трав'яний газон для корту може бути засипним або напівзасипним. Для засипки використовується гартований кварцовий пісок без глинистих і литих домішок у формі 80% круглих гранул фракцією 0,4-0,6 мм. Витрата піску від 7 до 20 кг на 1 м кв. майданчика.
Наливні поліуретанові покриття
Безшовне одно-, двошарове монолітне покриття отримують нанесенням на основу корту композитної суміші, основою якої є рідкий поліуретан. Шорстка поверхня утворюється завдяки нанесенню на верхній, ще не застиглий шар, кольоровій гумовій крихті розміром 0,5-1,5 мм або кварцового піску. Товщина покриття для корту зазвичай становить 7 см. Можливо, також виготовлення полегшеної конструкції покриття зі збереженням оптимальної якості за нижчої вартості. Така конструкція передбачає або зменшення товщини робочого шару до 5 мм, або використання пористого покриття або ребуполу як нижнього шару.
Наливні акрилові покриття
Різниця між поліуретановими й акриловими покриттями полягає у використанні різних типів мастики: поліуретанова є еластичнішою і щаднішою, з акриловою виробляють так звані «хард»-корти для прихильників швидкісної гри в теніс. Товщина акрилового покриття не перевищує 2-3 мм. Для посилення амортизувальних показників додають гумовий шар. Наливні покриття невибагливі до погодних умов, стійкі до слабоагресивного середовища, нековзні навіть у мокрому стані, у зимову пору можуть використовуватися для пристрою катків.
Акрилове покриття наноситься на підготовлену асфальтову основу.
Типова покриття з амортизувальним шаром являє собою наступну конструкцію.
Базовий шар із синтетичної смоли, пов'язаної інертними зносостійкими пластифікаторами та різними добавками. Розгалужена водою суміш наноситься за допомогою шпателя залежно від нерівностей і пошкоджень основи та необхідної товщини покриття. Рекомендована температура проведення робіт — не нижче ніж 10 °C. Наступний шар надає спортивному покриттю пружності, що сприяє комфорту та зменшенню навантаження на м'язи та зв'язки спортсмена. Складається з акрилової модифікованої смоли та добавок із високим вмістом гумових частинок, що мають особливу гранулярну форму. Розводиться водою до консистенції, зручної для застосування. Сохне швидко залежно від навколишньої температури. Основний і фінішний шар складається з акрилової смоли зі зносостійким інертним сполучним. Розводиться водою. Сохне приблизно 30 хвилин. Має гарний опір атмосферному та механічному впливу. Температурні зміни сприятливо впливають на молекулярну структуру покриття, змушуючи його поглинати будь-яке розширення асфальтової основи.
Акрилові покриття, що продаються нами, визнані Міжнародною федерацією тенісу.
Пристрій корту з наливних покриттів вимагають певних погодних умов. Надалі майданчик не вимагає особливого догляду.
Модульні покриття
Модульні поліпропіленові покриття класифікуються як покриття для кортів «аматорського рівня».
Покриття збирається з окремих модулів розміром 30х30 см без клею та допоміжних матеріалів і встановлюється на будь-яку рівну поверхню, включно зі старими, зношеними або потрісканими покриттями: асфальт, бетон або прямо на дрібно-каменистий ґрунт. Стирування модулів між собою здійснюється за допомогою елементів кріплення, розташованих периметром кожного модуля. Кріпильні вузли розташовані нижче рівня лицьової поверхні, що створює сприйняття єдиної тижневої площини. Крім модулів, майданчик комплектується розширювачами, що компенсують зміну розмірів матеріалу під впливом температури, а також розмітковими смугами, закінченнями та куточками. Завдяки перфорованій структурі модулів відбувається миттєвий водовідвід: на поверхні майданчика не утворюються калюжі навіть після тривалого зливи. Завдяки тому, що поліпропілен стабілізований під ультрафіолетовими променями, покриття витримує великі перепади температури; взимку його можна заливати та використовувати як коток. Модульне покриття особливо привабливе тим, що пара фахівців може зібрати тенісний корт упродовж 2 днів, причому незалежно від погодних умов.
На відміну від ґрунтових або натуральних трав'яних кортів, модульне покриття не вимагає особливого догляду та придатне для гри від ранньої весни до пізньої осені.
Гумові рулонні покриття
Двошарове покриття з пресованої вулканізованої гуми, з'єднане під великим тиском і за високої температури. Структура та властивості верхнього зносостійкого шару розроблені з урахуванням вимог до ігрових властивостей тенісних покриттів. Нижній шар забезпечує необхідну еластичність і безпеку ігрової підлоги.
Покриття має оптимальний коефіцієнт повернення енергії, опору ковзанню, ступеня поглинання ударів, створює комфортні умови для гравців, завдяки чудовій збалансованості пружності та жорсткості.
Кожен вид корта має свої плюси та мінуси. У своєму виборі керуйтеся власними уподобаннями та можливостями. А ми раді допомогти Вам.
Компанія «Контрактбудів» будує тенісні корти під ключ: підготовка основи, настил покриття, монтаж освітлення, огорож, постачання та монтаж обладнання (сітки, стінки, гармати для м'ячів, контейнери для зберігання м'ячів).
- Ціна: від 615 ₴/кв.м