Футбольний стадіон або футбольне поле — це не тільки місце проведення спортивних змагань із футболу між двома командами, але складне будівництво з погляду інженерії на увазі всіх використовуваних пристроїв і систем забезпечення: дренажу, автоматичного поливання, системи підігрівання, штучного освітлення й газонного покриття трьох видів.
Зі збільшенням популярності футбольного спорту й бізнесу почали розвиватися й модернізуватися технології, як-от дренування й водовідведення надлишків вологи, відскок м'яча, якість трав'яного покриття, систем автоматичного поливання, освітлення й підігрівання. Під час будівництва футбольних полів і стадіонів обов'язково враховуються всі ці чинники та особливості.
Під час будівництва футбольного поля використовується одна з трьох технологій зі створення газонного покриття — натуральне, штучне та комбіноване газонне покриття.
У складі штучного газонного покриття є основа з комбінації тканинного та нетканого поліпропіленового матеріалу, наповнювач із кварцового піску та кріогенної гумової крихти та пружне газонне волокно.
Сьогодні в Росії найпередовішим штучним трав'яним покриттям для футбольних полів і спортивних майданчиків є покриття, зроблене з голландських комплектуючих, виготовлених у Росії. Ні так давно штучна трава виготовлялася в Голландії, і везалося в Росію, а з початку 2009 року в Росії було запущено завод із виробництва штучних покриттів нового покоління і має сертифікат FIFA-2 зірки. Наша компанія здійснює повний спектр послуг від постачання до пристрою майданчиків або футбольних полів зі штучної трави та сучасним обладнанням.
Структура волокон штучної трави в різних виробників вирізняється за багатьма характеристиками. Часто за зносостійкістю, а це якраз є однією з найважливіших характеристик штучної трави. Наприклад, вибіркове тестування показало, що одні покриття можуть витримувати 2500 годин експлуатації, а інші приблизно 5000 годин. Більш зносостійкі волокна мають 240 мікронів у найширшій частині та 90 мікронів — у вузькій. Завдяки ущільненню всередині волокна, воно само випрямляється і в такий спосіб є вдалішим з погляду експлуатації. У разі якісного та професійного догляду штучне покриття слугуватиме від 8-10 років у разі посиленої експлуатації. На шкільних стадіонах, укладається трава з ворсом від 2 до 4 сантиметрів, залежно від частоти використання газону. На професійному спортивному майданчику — має бути штучна трава з вищим ворсом: від 4 до 6 см, оскільки такий газон має бути засипаний великою кількістю спеціального наповнювача.
Сьогодні будь-яке штучне покриття великих спортивних арен обов'язково тестується незалежною лабораторією. Газонне покриття має відповідати встановленим вимогам — це ковзання, відскок м'яча, поглинання удару, опір обертанню й інші характеристики, які дуже залежать від якості трав'яного волокна й самої укладки покриття. За різної кількості розсипу грануляту можна отримати дуже різні ігрові характеристики ігрового поля: воно може бути швидшим, повільніше, м'якшим або жорсткішим. Але в будь-якому разі штучне покриття має максимально наближене за властивостями до натурального газону.
- Ціна: від 300 ₴/кв.м