Будівництво футбольного поля зі штучним покриттям
Нумо з'ясуємо, яким бачать спортсмени ідеальне футбольне поле. Спортсменам потрібно, щоб поле максимально відповідало натуральному газону. На цей момент будівництво мини футбольного поля , крім попередньої сертифікації Fifa, є сертифікація готового газону. Процедура ця недешева. Спортивному покриттю може бути присвоєна одна або дві зірки. Дві зірки в сертифікаті означає повну відповідність газону натуральному покриттю вартість штучного футбольного поля.
Який же матеріал більшою мірою відповідає вимогам спортсменів?
Основні полімери, які використовуються у разі будівництво мини футбольного поля виготовленні штучної трави — поліпропілен і поліетилен. Основна характеристика поліпропілену — його жорсткість. Поліетиленове волокно характеризується гладкою поверхнею в поєднанні з еластичністю.
Розглянемо такий важливий чинник, як ковзання. На натуральній траві ковзання — явище природне. Для жорсткого поліпропіленового або високої щільності поліетиленового ворсу — протиприродне. Необхідно в процесі виробництва додавати спеціальні ковзні добавки — жирні кислоти. Вони покращують ковзання, але ненадовго. А ось лінійний поліетилен низької щільності має ці властивості "від природи" і забезпечує необхідне ковзання на весь термін експлуатації.
Ігрові характеристики поля залежать не тільки від самого матеріалу, але й від багатьох інших чинників, наприклад, від висоти ворсу. Чим нижча висота ворсу, тим менше можливості наблизити це поле до натурального. Висота ворсу впливає на жорсткість поля, висота вільного ворсу — на характеристики руху м'яча. Коротку траву використовують зазвичай для побутових потреб (технологія будівництва міні футбольної підлогия, шкільні стадіони, багатофункціональні майданчики, ігрові майданчики для котеджу тощо). Вона дешевша, практичніша, легша в догляді.
Перспективи
Ринок штучної трави в Росії на сьогодні невеликий, але за темпами росту є одним із найдинамічніших. Торік у Московській області було розгорнуто широке будівництво спортивних споруд. Причому фінансування мало як через міжнародні бюджети, так і завдяки муніципальним утворенню. Є держфонди, які фінансують федеральні цільові програми, благодійний фонд Національної академіки футболу, який виділяє кошти на пристрій і реконструкцію полів.
Президентська програма з розвитку спорту в Росії, Міська цільова програма розвитку об'єктів фізичної культури та спорту в Москві, вимоги, розроблені РФС (Російський футбольний союз) — все це є основою та двигун розвитку нашої галузі. Є і "спортивний" замовник. Футбольні клуби багаті на нафтові спонсори. Усі хочуть бачити гідну гру на полях гарної якості. Якщо, скажімо, у Волгограді можна зробити натуральне поле, то в Червоній скриньці, Сургуті, Ханти-Мансійську найкраще варіант — поле штучне.
Глобальних змін ми не очікувано прогнозуємо подальший плавний розвиток і зростання ринку штучних спортивних покриттів. Цікавість до футболу і, відповідно, до всього, що стосується цієї теми, з роками не слабшає, а тільки росте. До того ж ми починаємо розуміти, що результат гри істотно залежить від тих умов, які створюються для підготовки спортсменів, їхніх щоденних тренувань. У цьому сенсі перспективи виробництва та застосування штучних покриттів для футбольних полів цілком оптимістичні.
Зараз Європа переживає бум будівництва футбольних полів і спортивних майданчиків зі штучної трави. Поступово штучна трава "приживається" і на російському ґрунті — альтернативи їй у нашому кліматі немає. Проте в нашій країні не існує поки науково-дослідних інститутів, кафедр, лабораторій, де можна було б отримати професійну відповідь на бентежні споживачі питання. Час проб і помилок ще не минув. Звичні стереотипи та відсутність компетентної, експертної ради не завжди дають реальному споживачеві побачити нові технології.
Основні | |
---|---|
Виробник | Limonta |
Вид спортивного підлогового покриття | Рулонні покриття |
Країна виробник | Італія |
- Ціна: від 800 ₴/кв.м